Back

Diş Tedavisi

Diş tedavisi, kişinin estetik ve sağlıklı dişlere sahip olmasını sağlayacak çeşitli diş hekimliği uygulamalarını kapsar. Bu doğrultuda yapılabilecek işlemler oldukça fazla sayıdadır. Hastanın beklentileri ve sorununun yanı sıra yaşı, mevcut durumu vb. de işlemlerin belirlenme ve uygulamasında önem arz eder.

Diş tedavisi uygulamaları temel olarak iltihaplanma, kırık, çürük vb. durumları için uygulanır. Diş renklenmeleri, eksikliği, çapraşıklık gibi durumlar da farklı prosedürlerle tedavi edilen sorunlar arasındadır. Günümüzde diş hekimliği işlemleri oldukça fazlalaşmış, kullanılan malzemelerin çeşitliliği ile kalitesi, dayanıklılığı vs. de artmıştır. Bu nedenle tedavilerin iyileşme ve uygulama sürelerinde hastaların lehine bir gelişme söz konusudur. İşlemlerin çeşitliliği, maliyet bakımından da çeşitli avantajlar sağlayabilmektedir.

Diş Tedavisi Fiyatları

Dişler, kişilerin yaşamı için fonksiyonel ve estetik açıdan oldukça önemli bir yere sahiptir. Konuşma, beslenme gibi işlevlerinin yanı sıra güzelliğin de bir parçasıdır. Diş tedavileri, farklı amaçlarla ve biçimde yapılabilmektedir. Peki, diş tedavi kaç TL?

Diş tedavi ücretleri, birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. En iyi kararı vermek için hem fiyatı hem de tedavinin kalitesini dikkate alarak karar vermek önemlidir. Bu doğrultuda, diş hekimliği uygulamalarının fiyatlarını belirleyen unsurlar şu şekilde sıralanabilir;

Tedavi Türü ve Karmaşıklığı: Basit bir dolgu işlemi ile kompleks bir implant tedavisi veya tam ağız rehabilitasyonu arasında büyük fiyat farkları olabilir. Tedavinin karmaşıklığı arttıkça, gereken malzeme, zaman ve uzmanlık da artar.

Malzeme Kalitesi ve Türü: Kullanılan malzemenin kalitesi ve türü, tedavi fiyatını doğrudan etkileyebilir. Örneğin, altın dolgu, kompozit veya amalgam dolgudan daha pahalı olabilir. İmplant tedavisinde de farklı markaların ve malzeme türlerinin fiyatları değişebilir.

Doktorun Deneyimi ve Uzmanlığı: Alanında uzman ve deneyimli bir doktor, genellikle daha yüksek ücret talep edebilir. Aynı şekilde, özel eğitim ve sertifikalara sahip doktorlar da alanlarındaki işlemler için diğer hekimlerden daha yüksek fiyatlandırma yapabilmektedir.

Diş Tedavisi

Diş Tedavileri Nelerdir?

Ağız ve diş sağlığına dair işlem yaptırmak isteyen kişiler, uygulama detaylarını merak eder. “Kırık bir diş nasıl tedavi edilir?” yahut “En zor diş tedavisi hangisi?” biçimindeki sorular bunlardandır. Bu soruların yanıtı oldukça özel pek çok şarta bağlıdır. Dolayısıyla genel geçer bir yanıt verilmesi mümkün değildir.

Peki bu diş tedavi yöntemleri nelerdir? Günümüzde pek çok durum için, kişiye özel farklı işlemler bütünüyle tedavi uygulaması yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra, sıklıkla kullanılan bazı tedavi uygulamaları şu şekilde sıralanabilir;

Dolgu

Kanal tedavisi

Köprü ve kron

Diş çekimi

Diş implantları

Ortodonti işlemleri

Lamine ve veneer

Beyazlatma

Bonding

Bu uygulamaların pek çoğu restoratif veya protetik diş tedavileri arasında yer almaktadır. Restoratif uygulamalar mevcut dişin korunmasına yönelik işlemlerken, protetik uygulamalar kayıp dişler nedeniyle oluşan sorunlar için yapılır. Yukarıda görüldüğü gibi, bu iki gruba da dahil olmayan diş işlemleri de mevcuttur.

Gala Clinic uzman diş hekimleri aracılığıyla pek çok tedavi işleminin uygulandığı bir diş kliniğidir. Ağız ve diş sağlığına, estetiğine dair tüm problemleriniz ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

This website stores cookies on your computer. Cookie Policy